بهترین غذاهای عربی در دبی |10 غذای لذیذ

December 16, 2022

قطعا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در هر سفر، غذا و مواد خوراکی مربوط به آن منطقه است.کشور امارات هم از این قائده مستثنی نیست.احتمالا یکی از مواردی که در سفر به دبی ممکن است به آن فکر کنید، امتحان کردن بهترین غذاهای عربی در دبی است.در این مقاله از رستوران گلستان میخواهیم به بررسی بهترین غذاهای عربی در دبی بپردازیم، با ما همراه باشید:

هوموس یا حمص یکی از بهترین غذاهای عربی در دبی

هوموس یا حمص نه تنها در خاورمیانه ، بلکه در تمام دنیا جز غذاهای محبوب است. عربهای مقیم در کشورهای اسرائیل و فلسطین این غذا را با خود به آمریکاهم برده اند. در مطالعاتی که در سال 2008 روی مردم آمریکا انجام شد، آمارها نشان دهنده ی این بود که 8  میلیون آمریکایی حمص را در وعده های روزانه خود دارند.

حمص در سراسر دنیا دستخوش تغییراتی شده است و رسپی های مختلفی را برای تهیه ی آن پیشنهاد می دهند.

روش سنتی حمص، سرو کردن آن در کنار غذای وعده ی اصلی به عنوان سس است. حمص در کنار فلافل، ماهی، میگو و … سرو می شود.در نقاط دیگر جهان آن را با نان پیتا سرخ میکنند. در کشورهای غربی و اروپایی حمص را با چیپس های ترتیلا و یا کراکر میخورند.

بهترین غذاهای عربی در دبی

لبنه عربی

یکی از اجزای اصلی صبحانه مردمان عرب ماست چکیده است که به آن لبنه می‌گویند. ماست چکیده یا لبنه عربی معمولا با روغن زیتون و ادویه ی زعتر، که یکی از ادویه های محبوب عرب هاست، سرو می شود.
رسپی ای که برای لبنه برای صبحانه در نظر گرفته می شود، تهیه یآن با زیتون و خیار است. همچنین می توان با نان آن را میل کرد.

بهترین غذاهای عربی در دبی لبنه عربی

 مناقیش یا معجنات

مناقیش یک نان گرد است که با پنیر، قیمه، یا سبزی های معطر طبخ می شود. مناقیش به پیتزای عربی نیز معروف است..

بهترین غذاهای عربی در دبی منافیش یا معجنات

تبوله

با شنیدن اسم سالاد تبوله عربی یا تبولی ، فرهنگ عربی و غذای عربی نیز تداعی می شود.

می شود گفت که تبوله محبوب ترین غذای عربی در بین عرب ها است. عرب ها آنقدر به این غذا علاقه دارند که حداقل هفته ای یکبار آن را می خورند.

تبوله جزو غذاهای ثابت مردم در زمان قرون وسطی است که دسترسی و تهیه ی آن اصلا کار سختی نبود.

بلغور، پیازچه، جعفری، روغن زیتون از ارکان اصلی این سالاد هستند اما در مناطق دیگر به آن هویج و یا اسفناج هم اضافه می کنند.

تبوله

فتوش

سالاد فتوش که یک سالاد عربی متعلق به کشور لبنان است که در میان مردم عرب محبوبیت چشمگیری دارد.. سالاد فتوش یک سالاد بسیار خوش عطر و مزه است که در سراسر جهان آن را سرو می کنند.

سالاد فتوش، ریشه اش از نان پیتا است و معنی واقعی آن سالاد نان است. در مناطق شمالی لبنان کشاورزان نان‌های بیات خود را در روغن زیتون سرخ می‌کردند تا مزه دار شود، سپس با سبزی هایی که داشند سالاد تهیه می کردند. به همین خاطر سبزیجاتی که در سالاد فتوش استفاده می‌شود بسیار متنوع می باشد.

فتوش از بهترین غذاهای عربی در دبی

فلافل

فلافل که نه تنها یکی از غذا های پرطرفدار در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان است. عمده محبوبیت این غذا،  در بین گیاهخواران و افراد وگان است. پایه ی اصلی فلافل نخود است که با سبزیجات و ادویه های معطر، نمک و نان خورده می شود.

فلافل به همراه نان پیتا یا نان باگن میتواند به عنوان یک وعده ی غذایی کامل میل شود.

فلافل از بهترین غذاهای عربی در دبی

شاورما

شاورما یکی دیگر از غذاهای محبوب خاورمیانه در سراسر جهان است. شاورما غذای خوشمزه ای است که از برشهای نازک انواع گوشت تهیه می‌شود که با نان لواش به صورت ساندویچی پیچیده میشود.در شیوه طبخ افقی شاورما، سرآشپز برش های گوشت را در جوجه گردان های عمودی به شکل مخروطی روی هم می چیند و می چرخاند تا برشته شود. در این روش، چربی گوشت روی لایه های پایینی ریخته شده و طعم لذیذی به غذا می دهد.

شاورما از بهترین غذاهای عربی در دبی

ام علی یکی از بهترین غذاهای عربی در دبی

شاید نام این دسر برای تان عجیب باشد. داستان های زیادی درباره ی نام گذاری این دسر وجود دارد.داستان اول این است که ام علی نام همسر امپراطور مصر بوده که این دسر را برای همسرش تهیه می کرد. داستان دیگر که بسیار هیجان انگیز است، روایتگر این است که ام علی نام زن اول یکی اط قدرتمندان مصری بوده است. پسر ام علی ، پسر ارشد سلطان بوده ، قرار بود پس از مرک پدر جانشین او شود. اما زن دوم سلطان برای به قدرت رساندن فرزند خود، دستور می دهد او را به قتل برسانند و کنیزان به مناسبت جشن پیروزی، دسر خوشمزه ای که یک سکه ی طلا در کنارش بوده،تهیه کرده و در سراسر شهر آن را پخش کنند.

دسر عربی ام علی از مقدار زیادی مغز پسته، کشمش و شیر تهیه می شود و به همین دلیل است که دسر بسیار مقوی می باشد. یکی دیگر از خوشمزه‌ترین روش‌های تهیه ی دسر عربی ام علی، درست کردنش با خمیر هزارلا است.

لگیمات یا لقیمات

Luqaimat یک دسر خوشمزه اماراتی است که اصالتا متعلق به کشور عربستان سعودی است. این دسر در منوی غذاهای کشورهای دیگر خاورمیانه نیز پیدا می شود. نام آن در زبان عربی به معنای لقمه های کوچک است. این دسر ، توپ های ترد و شیرینی است که به صورت لقمه های کوچک میل می شوند.

طعم شیرینی آن، از شربت خرما یا عسل می آید.پودر دارچین و یا زعفران می تواند نقش مثبتی در طعم دادن آن داشته باشد.این دسر در ماه رمضان در امارات بسیار محبوب است و میتواند انرژی از دست رفته ی روزه داران را جبران کند.

لگیما از بهترین غذاهای عربی در دبی

 المچسوب یکی از بهترین غذاهای عربی در دبی

در صورت امتحان کردن آن ، بلافاصله آن را در لیست غذاهای اصلی خود قرار می دهید. گوشت قرمز، ماهی و برنج اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ی این غذا هستند. مردم امارات اغلب آن را با لیموی خشک می خورند.

این دستور غذایی خاص از منطقه کبسا واقع در نزدیکی عربستان سعودی سرچشمه گرفته است و یکی از غذاهای معروف عربستان سعودی است. در امارات متحده عربی بسیار معروف است و در سایر کشورهای خاورمیانه مانند کویت، قطر، بحرین و عمان به طور گسترده ای شناخته شده است. نام آن در زبان عربی به معنای فشار دادن است.

برای تهیه ی المچسوپ ، آشپز گوشت را تا زمانی که نرم شود باید بپزد. وقتی پخته شد، گوشت و برنج با پیاز سرخ شده، گوجه فرنگی و سیب زمینی با هم پخته می شود.

در این مقاله به بررسی بهترین غذاهای عربی در دبی پرداختیم.بسیاری از این غذاها به لطف مناطق مختلف دستخوش تغییراتی شده اند و سفر دور و درازی را طی کرده اند تا سر سفره ما هم بنشینند. اما چیزی که مهم است میزان محبوبیت این غذاها در سراسر جهان است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close