پیش غذاهای رستوران گلستان دبی

February 2, 2023

پیش غذا وعده‌ی کوچکی است و همان‌طور که از نامش  مشخص است، قبل از غذای اصلی و برای اشتهای بیشتر سرو می‌شود. پیش غذاها در فرهنگ ایرانی کمتر دیده‌شده‌ می شوند اما در حال حاضر جای خود را در سفره های ایرانیان بازکرده و معمولاً قبل از سرو غذای اصلی یا با آن، خورده می‌شوند.

پیش غذا، غذاهای کوچکی است که معمولاً اندک زمانی پیش از غذای اصلی برای سرو مهمانان  آماده میشوند. این وعده‌های کوچک معمولاً بسیار ساده هستند اما ممکن است برای مناسبت‌های خاص پیش غذای مناسبتی آماده شود. اپتایزر(Appetizer) نام دیگر پیش غذا است و بسیاری عقیده دارند که اصالتش به کشور روسیه بر میگردد. از زمان‌های قدیم در کشور روسیه تکه‌های کوچک ماهی، خاویار و گوشت قرمز همراه غذای اصلی سرو میشده و معمولاً در کنار آن‌ها، نوشیدنی‌های مختلفی نیز  نوشیده می‌شده است. در مهمانی‌ها و رستوران‌های ایرانی پیش غذاهای سنتی همچون سوپ‌، انواع کوکو (مثل کوکو سبزی و کوکو سیب‌زمینی)، غذاهای سبک مانند میرزاقاسمی و کشک‌بادنجان، سالادهای متنوع مانند سالاد شیرازی، سالاد سبزیجات و سالاد فصل سرو می‌شود.

برخلاف وعده‌های غذایی اصلی که معمولاً سنگین و حجیم بوده، پیش غذاهای سنتی ایرانی بسیار سبک هستند. هرکدام از غذاهای سنتی ایرانی پیش غذای مخصوص به خود را دارند، مثلا پیش غذای مناسب کباب، ماست موسیر و زیتون‌پرورده است. با خورشت‌هایی مانند قیمه و قورمه‌سبزی، معمولا سالاد شیرازی سرو می‌شود. با کباب‌های مرغ و چلومرغ هم می‌توانید سالاد کاهو یا سالاد سبزیجات را امتحان کنید؛ معمولاً پیش غذاهایی مانند میرزاقاسمی و کوکو، قبل از خوردن ماهی، سرو می‌شوند.

انتخاب صحیح پیش غذا بسیار مهم است.شما میتوانید از کارکنان رستوران گلستان مشاوره بگیرید تا به شما در انتخاب پیش غذا کمک کنند و پیش غذای متناسب با غذای اصلی تان را به شما پیشنهاد دهند.

پیش غذاهای رستوران گلستان دبی

تزاکی یونانی

ماست چکیده، نعنا تازه، شوید تازه، آبلیمو تازه، سیر، خیار از مواد اولیه ی پیش غذای تزاکی مخصوص رستوران گلستان است. نام دیگر این پیش غذا همان ماست و خیار یونانی است. تزاکی یا زاتزیکی یونانی نوعی سس است که برای مرینت گوشت و مرغ کاربرد دارد. زاتزیکی یا همان تزاکی در خود یونان با ماست یونانی تهیه می‌شود، اما شما می‌توانید آن را با هر نوع ماستی مانند ماست بز، ماست گوسفندی یا ماست لاکتیویا درست کنید. این پیش غذا با نان پیتا تازه خورده می شود. این پیش غذا به دلیل وجود مواد اولیه ی سالم و مغذی جز بهترین هاست و یک وعده ی سالم است.پس لازم است ان را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید تا مواد مغذی موجود در آن به بدنتان برسد.

پیش غذاهای رستوران گلستان دبی

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی یکی از غذاهای اصیل و محبوب استان گیلان است که به دلیل طعم خوشمزه و خاصی که به خاطر بادمجان دودی دارد در تمام شهرهای ایران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. این غذا با مقدار سیر فراوان پخته شده که طعم و عطر غالب آن را سیر تشکیل می دهد. این غذای خوشمزه را می توان به عنوان پیش غذا در مهمانی ها یا به عنوان یک وعده غذایی کامل پخت و سرو کرد. سرآشپزان در رستوران گلستان تمام تلاششان را میکنند تا میرزا قاسمی اصیل گیلکی را به شما بدهند.  حتما میرزاقاسمی را در رستوران گلستان امتحان کنید. میرزا قاسمی اگر بدون تخم مرغ سرو شود جز غذاهای وگان هم به حساب می آید و افراد با رژیم غذایی گیاهخواری هم میتوانند آن را میل کنند.

بادمجان، گوجه فرنگی،تخم مرغ و سیر از مواد اصلی میرزا قاسمی هستند .شما میتوانید این آیتم را در منوی رستوران گلستان سفارش دهید، و تجربه خوردن یک پیش‌غذای گیلکی را همواره در ذهن خود به یادگار داشته باشید.

حمص در رستوران گلستان دبی

حمص

هوموس یا حمص نه تنها در خاورمیانه، بلکه در تمام دنیا جز غذاهای محبوب است. عربهای مقیم در کشورهای اسرائیل و فلسطین این غذا را با خود به آمریکا هم برده اند. در مطالعاتی که در سال 2008 روی مردم آمریکا انجام شد، آمارها نشان دهنده ی این بود که 8  میلیون آمریکایی حمص را در وعده های روزانه خود دارند.

حمص در سراسر دنیا دستخوش تغییراتی شده است و رسپی های مختلفی را برای تهیه ی آن پیشنهاد می دهند.

روش سنتی حمص، سرو کردن آن در کنار غذای وعده ی اصلی به عنوان سس است. حمص عموماٌ در کنار فلافل، ماهی، میگو و … سرو می شود. در نقاط دیگر جهان آن را با نان پیتا سرخ میکنند. در کشورهای غربی و اروپایی حمص را با چیپس های ترتیلا و یا کراکر میخورند.

شما میتوانید یکی از بهترین و خوشمزه ترین حمص های عمرتان را در رستوران گلستان دبی میل کنید.

پیش غدا متبل

متبل

متبل یکی از پیش‌غذاهای عربی و معروف برای کشور لبنان است که طعم عالی ای دارد و بسیار ساده و سریع تهیه و طبخ می‌شود و دارای خواص زیادی است. متبل برای مهمانی‌ها مناسب است و غذایی سبک و مفید برای شام و پیش غذا محسوب می‌شود. برای تهیه ی این پیش‌غذای بسیار خوشمزه به این مواد که به راحتی و آسانی و بیشتر اوقات در هر خانه‌ای موجود است، نیاز است. متبل مانند کشک بادمجان است. متبل و باباغنوش تقریبا مشابهند و از بادمجان کبابی تهیه می شوند.

حبیبی پلیت 

حبیبی پلیت

شاید کمی عجیب باشد اما وقتش رسیده تا پیش غذای مخصوص رستوران گلستان را به شما معرفی کنیم. همانطور که از نامش پیداشت، یک بشقاب عالی که شامل بهترین هاست، در اختیار شما قرار می گیرد. این بشقاب شامل : میرزاقاسمی، تزاکی، حمص، متبل و زیتون پرورده ویژه  رستوران گلستان است. پس شما میتوانید با سفارش این بشقاب، مجموعه ای از بهترین های گلستان را امتحان کنید. حتما موقع رفتن به رستوران گلستان، حبیبی پلیت را فراموش نکنید و آن را سفارش دهید. شما میتوانید با سفارش دادن حبیبی پلیت رستوران گلستان همزمان بهترین پیش غذاها را امتحان کنید و همزمان آن هارا تست کنید.

در اخر باید اشاره کنیم که در منوی پیش غذای رستوران گلستان، میتوانید ماست موسیر و سوپ روز را هم سفارش دهید.برای تهیه ی سوپ روز سعی شده تا از بهترین رسپی های جهان استفاده کنند و مواد اولیه ی تازه و خوب را در اختیار شما قرار دهند.

در رستوران گلستان از دکور رستوران گرفته تا ظرف غذا و شیوه ی تزیین آن همگی سنتی بوده و سعی دارند فضای سنتی موجود در ایران را تداعی کنند. شیوه ی پذیرایی در رستوران گلستان بسیار متفاوت بوده و تلاش این است که مشتریان یک پذیرایی متفاوت را تجربه کنند.

در این مقاله سعی کردیم بهترین پیش غذاهای رستوران گلستان را مورد بررسی قرار دهیم. پیش غذا که وعده ای بسیار سبک است که حدفاصل شروع میهمانی و تا شروع پذیرایی، سرو می شود. هدف از ارائه ی پیش غذا بیشتر شدن اشتهاست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close